- Formular pentru solicitare în baza Legii nr.544/2001

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Solicitare informaţii. Legislaţie --> Formular pentru solicitare în baza Legii nr.544/2001

Formular pentru solicitare informaţii în baza Legii nr. 544/2001

În vederea solicitării unei informații de interes public recomandăm folosirea următorului formular:

Formular-tip cerere de informaţii de interes public conform Anexa 4 din HG 478/ 2016

Data creare: 24-10-2017 13:58:32

Prezentarea generală a comunei Tutova, judeţul Vaslui

Imagine generala a comunei Tutova, judetul VasluiComuna Tutova se află situată la limita de sud a judeţului Vaslui, la 15 km sud de orașul Bârlad, pe DE 581 si este formată din satele Bădeana, Ciortolom, Coroiu, Crivești, Tutova (reședința) și Vizureni.