- Extindere reţea de canalizare în localitatea Tutova

PRIMĂRIA --> Programe și strategii --> Extindere reţea de canalizare în localitatea Tutova

Extindere reţea de canalizare în localitatea Tutova, comuna Tutova, judeţ Vaslui

Obiectiv

Finanţare
Ministerul mediului - Administraţia Fondului pentru Mediu (AFPM)

Valoare totală a proiectului 1.991.191 lei din care :
-> 75% bugetul AFPM;
-> 25% bugetul local al comunei Tutova;

Caracteristici Investiţie

Conducte PVC, DN250mm, SN4 : 7.495 ml ;
Staţii pompare : 2 bucati ;
Conducte de refulare din staţiile de pompare DN 160mm : 1015 ml ;

Beneficiari
1000 locuitori

Termen de implementare 2013 - 2017.
Proiect finalizat și dat folosinţă la data de 20 Februarie 2017.

Data creare: 15-01-2018 11:22:26