- Infrastructura Transport 2

PRIMĂRIA --> Programe și strategii --> Infrastructura Transport 2

Pod peste raul Tutova, pe drumul DE 581,in comuna Tutova , judetul Vaslui

Obiectiv

Construirea unui nou pod peste raul Tutova,pe drumul DE 581,in comuna Tutova , judetul Vaslui

Finanţare

Ministerul Dezvoltari Regionale Administratiei Publice si Fondurilor Europene

Valoare investiţie 939.570.70 lei

Caracteristici Investiţie

Construirea unui nou pod din beton armat, pe drumul de exploatatie agricola 581, cu o deschidere de 19,8 metri peste raul Tutova, avand urmatoarele caracteristici:
-Lungimea podului 28,52 m
-Lumina 19,80 m
-Latime parte carosabila 6,00 m
-Latime trotuare 2x1,00 m
-Rampe de acces mal dreapta 45,60 m
-Rampe de acces mal stang 49,60 m
-Clasa de incarcare E

Beneficiar

Comuna Tutova, judetul Vaslui

Termen finalizare: 2019

Data creare: 05-02-2018 12:26:03

Prezentarea generală a comunei Tutova, judeţul Vaslui

Imagine generala a comunei Tutova, judetul VasluiComuna Tutova se află situată la limita de sud a judeţului Vaslui, la 15 km sud de orașul Bârlad, pe DE 581 si este formată din satele Bădeana, Ciortolom, Coroiu, Crivești, Tutova (reședința) și Vizureni.